Archive for Wrzesień, 2015

Franek.

Wrzesień 30, 2015

Świat się zmienia, nasza koncepcja na fotografownaie też się zmienia… Każda zmiana oznacza jakiś postęp. Poniższy tekst  absolutnie nie jest wymierzony w kogokolwiek. Może dotyczyć tak samo nas jak i każdego innego fotografa. Prosimy zatem potraktować go z odpowiednim dystansem.

W tym miejscu pora na pierwszą od bardzo dawna refleksję własną i nieco dłuższą. Z góry przepraszamy wszystkich, którzy mają odmienną opinię.
Naszym zdaniem najfajniejsze zdjęcia dzieci są w ich naturalnym środowisku. W ramionach mamy i taty, na łóżeczku w ulubionym kocyku, z pluszakiem – wszedzie tam, gdzie czują się bezpiecznie. W miejscach, które znają i kontrolują. Tam są naturalne, nikt im nie świeci lampami po oczach, nikt ich nie wsadza do wiadra (tak… wiemy… człowiek mądrzeje z czasem). Kiczowate tła z popularnego portalu aukcyjnego, masa rupieci i durnych rekwizytów nie dodaje uroku. Tysiące świeżo upieczonych fotografek i fotografów idzie tą drogą – my też ją przebrnęliśmy –  i nie ma znaczenie jak wymyślne i wymuskane logo wstawią na swoje zdjęcie i jakie ideolo dorobią… to nadal będzie plastikowa reklamówka z hipermarketu. Brutalna edycja zdjęć dzieci, gładzenie skóry, ostrzenie oczu i ich sztuczne kolorowanie… to wszystko przestało być ładne i „modne” już jakiś czas temu. Czy na pewno chcemy, żeby nasze dzieci tak wyglądały na zdjęciu? To dlaczego nie kupujemy polyestrowych koszul, tylko szukamy lnu, bawełny?
Rzadko fotografujemy dzieci, bo czujemy duży respekt do pracy z małymi modelami. ;) Nie mamy zatem prawa głosu. Możemy tylko sugerować – jeśli chcecie mieć ładne zdjęcia dzieciaków to nie wysyłajcie ich do fotografek/ów, które/rzy zrobią z Waszych ślicznych pociech lalki woskowe. Chyba nie o to w tym wszystkim chodzi. Wiecej delikatności, miękkości… naturalności… po co wszystko owijać plastikiem i zapachem winylowego tła z gwiazdkami i pseudo drewnianą podłogą…
Jeśli macie podobne zdanie na ten temat – chętnie pomożemy i wykonamy zdjęcia dla Was. W przeciwnym przypadku trzeba szukać wsród wielu ofert dostępnych w internetach.

Czytaj dalej „Franek.”

GD Star Rating
loading...

Na zakończenie lata… wykorzystaliśmy piękną pogodę i naprawde fajne miejsce. Bierzemy się do pracy. Mamy cały ślub i plener Natalii i Karola do edycji. :) Do gwiazdki powinniśmy się wyrobić. ;) Wtedy będzie więcej zdjęć.

Pozdrawiamy

jbr

GD Star Rating
loading...

Ślub Magdy i Łukasza

Wrzesień 15, 2015

To są wszystkie zdjęcia, które pokażemy z tego ślubu. Tym razem nie robiliśmy zdjęć komercyjnie. W tej uroczystości uczestniczyliśmy po drugiej stronie czyjegoś obiektywu…  ;)   No prawie, bo jak widać  nie mogliśmy sobie odmówić zrobienia pamiątki dla siebie. ;)

GD Star Rating
loading...