Archive for Listopad, 2010

O zimie kilka słów.

Listopad 30, 2010

Blog powinien być na czasie. Nie sposób przejść obojętnie obok wczorajszego ataku zimy. Kto go nie przeżył, niech się cieszy…

Odcinek ok 10 km jechałem 4 godz i 2 min. Odmroziłem sobie części. Poranek nie wskazywał na to, że będzie tak źle.

Jeśli ktoś twierdzi, że zimę da się lubić, to we mnie partnera do rozmowy nie znajdzie.

Wczoraj był wniosek o zdjęcie zimy…

Proszę bardzo. Oto %$#@#$^^@#$%^@#$%@#@#$%%$@#$% piiiiip @#$%@@#$% zima w mojej interpretacji:

Do usłyszenia.

GD Star Rating
loading...

Pomysł na prezent.

Listopad 29, 2010

Zbliża się okres prezentowy. Niezależnie od tego czy prezenty przyniesie Mikołaj,  Święty Mikołaj, gwiazdor inny dziadek mróz, to przeważnie na nas spoczywa obowiązek powiadomienia ich o tym, co komu należy zanieść.

U nas nie będzie złotej listy prezentów choinkowych dla każdego, ale raczej pomysły na prezenty związane z fotografią.

Pominę pomysły typu aparat fotograficzny – choć uważam, że pomysł jest super – obiektywy i inny drogi sprzęt specjalistyczny, bo też nie o to chodzi.

Osobiście uważam, że najbardziej smakują prezenty, w które ktoś oprócz odpowiednich i niezbędnych środków finansowych –  włożył trochę serca i własnego zaangażowania.

I tu trochę jest problem, bo to serce i zaangażowanie, zawęża mocno krąg potencjalnych rzeczy na prezent. Bo jak się zaangażować np w nową torbę na aparat czy kartę pamięci? Prawda. To bardzo praktyczne prezenty i też znajdą się na naszej liście… gdzieś na dole  ;) .

1. Wielokrotnie pisałem, że jestem zwolennikiem i wyznawcą zdjęć, które można dotknąć, wziąć do ręki… nie tych oglądanych na ekranie. Te nie mają duszy.

Zdjęcie, czym większe tym lepsze, to tak naprawdę bardzo dobry pomysł na prezent dla każdego. Można założyć, że radość z papierka w formacie pocztówki może nie być specjalnie wymowna, ale kiedy podarujemy komuś wydruk w konkretnym formacie, to na pewno nikt nie przejdzie obok niego obojętnie.

Wydruki na płótnie czy papierze (ten musi być odpowiednio przygotowany i oprawiony) w formatach od 30×40 cm do 80×120 cm z kimś lub czymś co sprawi komuś radość…

No tak, ale jakie zdjęcie sprawi radość?

Możliwości jest wiele. Dziadkowie na pewno ucieszą się z jakiegoś rodzinnego zdjęcia, może wnuki w bajecznych kolorach, może reprodukcja ich starego zdjęcia ślubnego… kto wie… to właśnie liczy się pomysł i zaangażowanie…

Dla rodziców – zdjęcia dzieci, ich samych z młodych lat…  Zawsze gdzieś w zbiorach są zdjęcia z narzeczeństwa, lub wcześniejsze, gdzie wszyscy byli jeszcze młodzi i piękni… warto odszukać, dać do przygotowania i wydruku.

Noworodki i dzieciaki sfotografowane w piękny i radosny sposób – rodzice mieliby na pewno dużą radość sami sobie fundując taki prezent pod choinkę. Chłopaki fotografują swoje dziewczyny… trzymają niekiedy piękne zdjęcia gdzieś na swoich dyskach… a czemu nie nadać im życia i nie przenieść na duży format?

2. OK, pomysł z wydrukami jest, ale co w przypadku, kiedy nie mamy co wydrukować? Kolejny pomysł na prezent. Można komuś podarować sesję fotograficzną. Może nie do końca da się położyć owiniętego we wstążkę gotowego do pracy fotografa z aparatem pod choinką, ale można położyć malutką karteczkę z napisem „sesja fotograficzna w dowolnym terminie”. Komu taki prezent? Każdemu. Są sesje rodzinne, sesje zaręczynowe, są sesje noworodkowe (śliczne), dziadkowie mogą sprezentować swojemu nowo narodzonemu wnuczkowi zdjęcia podczas Chrztu Świętego, narzeczonym zdjęcia ślubne czy dowolną inną uroczystość, sesję portretową i co tylko komu przyjdzie do głowy. Firm oferujących tego typu przedsięwzięcia jest wiele. Oczywiście byłbym nienormalny gdybym nie zaprosił w tego typu sprawach do nas, zatem ZAPRASZAMY.

3. Albumy, koniecznie trwałe i piękne. Mogą być puste… a mogą być np ze zdjęciami ze ślubu rodziców. Jakże często rodzice trzymają takie zdjęcia gdzieś w szafie w pudełku po butach… Można im takie zdjęcia „podprowadzić”, oddać do skanowania i obróbki i przygotować album ślubny… Dla nich to będzie na pewno radość, a dla Was kiedyś prawdziwa pamiątka… Warto też pogrzebać na swoich dyskach i powyciągać ważne zdjęcia z różnych rodzinnych uroczystości… może to najlepsza pora by je przenieść z pixeli na papier…

4. Kubki, koszulki, kalendarze z Waszymi zdjęciami… wystarczy tylko uruchomić wyszukiwarkę w internecie – wiele firm ogłasza swoje usługi w tym zakresie…

Namawiamy na tego typu prezenty. Wam na pewno przyjdzie do głowy jeszcze wiele innych możliwości wykorzystania tego co ja zaproponowałem.  To są prezenty, które wzbudzają wiele emocji, wspomnień… i na pewno każdy doceni Wasz wkład w przygotowanie takiego prezentu.

Co prawda do gwiazdkowej nocy jeszcze trochę czasu zostało ale czas ucieka a przygotowanie niektórych prezentów może Wam zająć więcej czasu. Jeśli któryś z pomysłów spodobał się Wam, warto już teraz się do niego zabrać, bo przed samymi Świętami zawsze większy tłok w firmach, które zajmują się  tego typu usługami.

5. Książki fotograficzne. Wspaniałe albumy z pracami wielkich artystów. Półki w sieciowych księgarniach uginają się od takich publikacji. Niektóre „podręczniki foto” są marne. Poziom jest słaby, ale są również pozycje naprawdę fajne. Dzieła wielkich portrecistów we albumie… piękny prezent. Krajobrazy… miejsca na świecie do których podróżujemy przeważnie palcem po mapie… super prezent.

Jest również sporo multimediów o tematyce fotograficznej. Niestety nic konkretnego nie potrafię polecić bo nigdy się z nimi nie zapoznawałem. Wspominam zatem tylko o nich, jako obecnych na rynku, ale bez konkretnych sugestii co wybrać i co może się przydać.

O innych prezentach nie będę pisał. Amatorzy fotografii zawsze bardzo się cieszą ze wszelkich foto akcesoriów, kart pamięci i innych drobiazgów. Pamiętajcie tylko, żeby kupować je z głową – najlepiej po uprzedniej konsultacji z osobą, która ma być obdarowana. Być może nie będzie elementu zaskoczenia, za to z pewnością unikniecie widoku nieszczególnej miny obdarowanego, albo konieczności wymieniania nietrafionego prezentu w sklepie.

I to tyle w wątku prezentowym. Jeśli macie jakieś swoje foto-pomysły piszcie śmiało w komentarzach, może ktoś skorzysta.

My zastanawiamy się wciąż nad grudniowym konkursem. W najbliższych dniach ankieta z pytaniem o uczestnictwo. Jeśli liczba chętnych będzie odpowiednia – będzie konkurs is będą nagrody ;) .

GD Star Rating
loading...

Muzyczny – część 5.

Listopad 26, 2010

Dziś mam prawdziwy problem. Przy każdej piosence, która się tu pojawia staram się napisać słowo komentarza – mniej lub bardziej światłego – ale jednak.

Problemy są tak naprawdę  dwa.

Pierwszy jest taki, że nie potrafię wybrać jednej piosenki tego zespołu, która byłaby w jakiś pełny sposób reprezentatywna, bo chyba wszystkie są.

Drugi jest taki, że nie wiem co napisać przy okazji.

Słucham tej muzyki już z 15 lat, może więcej… i uważam, że jest ponadczasowa. Moim zdaniem – podkreślam – MOIM, te teksty to taka współczesna poezja.  Piszę głupoty? Może tak… ale:

fragment 1:

Słodko rozwala coś, wibruje coś, przytłacza mnie
O jakie w naszych oczach śpią demony
Przecież jesteśmy tacy młodzi, tacy młodzi
Ludzie nam tego nie wybaczą

fragment 2:

Coraz bliżej końca wieku chory świat dogorywa
Wszystko runie już niedługo ale jeszcze trochę czasu
Tak brakuje nam miłości tej szalonej tej okrutnej
Moje serce pełne bólu, moja dusza industrialna

fragment 3:

Mówiono o nim King
W mieście Świętej Wieży
Pamiętam z podstawówki
Jak całował się z papieżem
Przejeżdżał też sekretarz
Gdy przecinano wstęgę
Kingy poszedł na wagary
Pomarzyć o czymś innym

fragment 4:
Krakowskie Przedmieście zalane jest słońcem
Wirujesz jak obłok. wynurzasz się z bramy
A ja jestem głodny, tak bardzo głodny
Kochanie, nakarmisz mnie snami
Zielony Żoliborz, pieprzony Żoliborz
Rozkwita na drzewach na krzewach
Ściekami z rzeki kompletnie pijany
Chcę krzyczeć, chcę ryczeć, chcę śpiewać

Dalej nie będę… nie sądzę by po tych kilku fragmentach nadal było tajemnicą, czyja piosenka pojawi się dziś w moim kąciku muzycznym.

T.LOVE

Czytaj dalej „Muzyczny – część 5.”

GD Star Rating
loading...

Justyna i Piotrek – plener.

Listopad 25, 2010

Strasznie zimno dzisiaj. Pierwszy raz od wakacji naprawdę zmarzłem. Pocieszam się tylko tym, że za kwartał z małym hakiem znów będzie cieplej.  :old:

Dziś garstka zdjęć plenerowych. W poniedziałek zastanowimy się nad fotograficznymi prezentami gwiazdkowymi s jutro pewnie jakaś muzyka. Tak mniej więcej wygląda plan na najbliższe dni.

Wszystkim zaglądającym i niezaglądającym Kasiom składamy najlepsze życzenia. Swoją drogą, jeśli jakaś Kasia do nas zagląda to niech napisze zdanie komentarza, wtedy każdy zaglądający będzie mógł również złożyć życzenia ;) .

Plener.

Do usłyszenia.

Czytaj dalej „Justyna i Piotrek – plener.”

GD Star Rating
loading...

Justyna i Piotrek – Ślub.

Listopad 24, 2010

Jakiś czas temu, gdy pokazywaliśmy na blogu zwiastun ze Ślubu Justyny i Piotrka, napisaliśmy że są gotowi na ślub z obietnicą wyjaśnienia tematu.

Tajemnicą na pewno to nie jest, bo pewnie z pół Polski o tym wie, że nasi bohaterowie wystąpili w programie telewizyjnym pt. „Gotowi na Ślub”.  ;)

Dlatego właśnie nazwaliśmy Justynę i Piotrka naszą medialną parą…

Czy byli przygotowani i gotowi na Ślub…? Oceńcie sami.

Zapraszamy.

Czytaj dalej „Justyna i Piotrek – Ślub.”

GD Star Rating
loading...