Archive for the ‘FAQ – odpowiedzi na częste pytania’ Category

Kalendarz.

Czerwiec 30, 2010

Powoli otwieramy kalendarz na 2011 rok. Do tej pory wszystkich informowaliśmy, że nie chcemy wpisywać się w nową świecką tradycję zamawiania ślubnego ma 2 lata w przód i kalendarz był zamknięty. Minęła pierwsza połowa roku i tym samym zapraszamy Was do rezerwacji terminów na nasze usługi fotograficzne.

Do tej pory podchodziliśmy do naszych Ślubniaków i do składanych deklaracji dotyczących zamawianych terminów z pełnym zaufaniem. Niestety doświadczenia (na szczęście nieliczne) z tego roku sprawiły, że musimy wprowadzić modyfikacje i sprecyzować reguły związane z terminami.

Mamy nadzieję, że nowe jasne zasady nie będą dla nikogo trudnością i jednocześnie wprowadzą porządek.

Wygląda to następująco.

1. Rezerwacje terminów na rok 2011 rozpoczynamy z dniem 1.07.2010 r. Z góry uprzedzam, że kilka terminów jest niedostępnych z uwagi na uroczystości rodzinne.

2. Rezerwacja terminu następuje po uprzednim skontaktowaniu się z nami osobiście lub telefonicznie. Nie rezerwujemy terminów przez gg, skype i pocztę e-mail. Drogą elektroniczną z radością odpowiemy na wszystkie Wasze pytania.

3. Rezerwacja o której mowa powyżej jest ważna przez:

– 30 dni – dla terminów dłuższych niż 90 dni od momentu rezerwacji
– 14 dni – dla terminów krótszych niż 90 dni od momentu rezerwacji

W wyjątkowych przypadkach zastrzegamy sobie możliwość skracania tych terminów.

4. W ciągu 30 (14) dni powinno nastąpic ustalenie szczegółów dotyczących zlecenia i ostateczna decyzja odnośnie rezerwacji terminu.

5. W przypadku niedopełnienia punktu 4 – termin automatycznie wraca do puli terminów wolnych.

5. Potwierdzenie terminu i jego ostateczne umieszczenie w naszym kalendarzu wiąże się z podpisaniem umowy.

6. Pozostałe kwestie reguluje umowa zawarta pomiędzy zamawiającym a wykonawcą.

Do tej pory nigdy nie musieliśmy odwoływać się do takich zapisów, ale życie pisze różne scenariusze.

Ten krótki regulamin powstał bardzo spontanicznie i prawdopodobnie będzie modyfikowany. Najświeższa i najbardziej aktualna wersja będzie znajdowała się w zakładce FAQ.

Zapraszamy do współpracy z nami.

GD Star Rating
loading...

… do żadnego stowarzyszenia czy innej organizacji zrzeszającej fotografów ślubnych? Na wielu blogach widzieliśmy odpowiednie oznaczenia…

Nieładnie jest odpowiadać pytaniem na pytanie, ale tu zrobię wyjątek…

– czy nasze prace będą lepsze bądź gorsze przez to, że będziemy zrzeszeni, a na stronie  i blogu będzie wisiało stosowne logo?

Dziękuję i Pozdrawiam

GD Star Rating
loading...

Dziś kontynuujemy poprzedni temat pod nieco innym kątem.

Dlaczego za taki sam zakres pracy jedni płacą mniej a inni więcej?

Częściowo na to pytanie już odpowiedzieliśmy poprzednio. Nie mamy stałego cennika, ale wszystkich w określonej sytuacji traktujemy jednakowo. Nie mniej jednak pewna płynność istnieje. Skąd się bierze?

1. Fotografujemy w różnych miejscach w Polsce. Często uroczystość na której pracujemy jest położona dość daleko od naszej bazy wypadowej. Niestety, są to koszty, które muszą być wkalkulowane w  całe przedsięwzięcie.

2. Nie będę ukrywał, że są terminy, które z założenia są promowane. Oczywiste jest, że o soboty w miesiącach czerwiec – październik mamy dziesiątki zapytań. Niestety, jak ktoś zaplanował uroczystość na najgorętszy czas, musi się liczyć z tym, że ciężko będzie negocjować rabaty. :) Osoby, którym nie udało się zarezerwować wszystkiego na lato i planują uroczystość w miesiącach listopad, grudzień, styczeń – marzec są u nas traktowane z góry promocyjnie. W kalendarzu jest wtedy nieco luźniej przez co możemy być łatwiejsi w negocjacjach. :) Podobnie rzecz się ma z uroczystościami, które odbywają się w dzień pracujący poniedziałek – piątek (a zdarzają się coraz częściej).

3. Różnice mogą również wynikać ze szczegółów – jakie albumy zostały wybrane, jaka będzie forma oddania prac.

Wszystko o czym napisałem jest ustalane przed podpisaniem umowy. Gwarantujemy, że poza tym co jest w umowie, nie ponosicie żadnych kosztów dodatkowych.

Jeszcze raz przypomnę, że każde zlecenie jest traktowane zupełnie indywidualnie i nie da się go podciągnąć pod jakiś schemat. Stąd różnice i chyba nie powinno to dziwić.

Temat trafia do działu FAQ. Wkrótce odpowiedzi na kolejne pytania. Kwestie finansowe uważam za zamknięte. :)

GD Star Rating
loading...

FAQ.

Marzec 19, 2010

Czyli odpowiedzi na pytania, które najczęściej pojawiają się w rozmowach telefonicznych i korespondencji.

Przyszło nam do głowy, że może to być dla Was pomocne. Najczęściej pojawiające się pytania o naszą pracę zbierzemy w jednym miejscu. W zasadzie w dwóch.

1 miejsce, to oddzielna strona z odnośnikiem na głównym pasku. Tam będą na bieżąco pojawiać się kolejne edycje i kolejne pytania na które będziemy odpowiadać.

2 miejsce – żeby nic nie przegapić, każdy temat będzie omawiany w oddzielnym wpisie i zaraz po tym fakcie ląduje na stronie FAQ. Pozwoli nam to na prowadzenie szerszej dyskusji w ramach komentarzy pod poszczególnymi wpisami.

Czytaj dalej „FAQ.”

GD Star Rating
loading...