Archive for Lipiec, 2011

Martusia jest już na świecie i mieliśmy okazję Ją poznać.  :brawo:   Jest śliczna i rośnie zdrowo. Zanim całkiem urośnie, na pewno odwiedzimy Martusie i Jej rodziców ponownie, żeby za wiele lat mogla zobaczyć jak wyglądała kilka dni po tym jak się urodziła :)

Dziś kilka zdjęć ze spotkania brzuszkowego. Pierwsza część to 10 rozkładówek  i okładka z fotoksiążeczki, którą przygotowaliśmy dla Martusi.

Dalej kilka zdjęć pełnych.

Książeczka wygląda tak:

Czytaj dalej „Brzuszek z Martusią w środku.”

GD Star Rating
loading...

Bardzo nam miło…

Lipiec 27, 2011

że jest garstka osób, które zaglądają do nas regularnie… codziennie. Właśnie dlatego warto pisać blog. Wiemy, że sensowny blog powinien być często aktualizowany. Miejcie cierpliwość i nadal zaglądajcie do nas… Już lada moment zrobi się kolorowo. ;)

Tymczasem cieszmy się lipcopadową pogodą.

Pozdrawiamy.

GD Star Rating
loading...

Czytaj dalej „Ślub Ani i Piotrka – zapowiedź.”

GD Star Rating
loading...

Od niepamiętnych czasów namawiam Was do fotografowania. Pisałem wiele razy – fotografujcie wszystko, siebie, to co Was otacza, róbcie zdjęcia przy okazji imprez, spotkań, okoliczności, wycieczek, podróży itd. Każde zdjęcie ma swoją historię, które w jakimś sensie jest Waszą historią. Każde zdjęcie jest pamiątką, która będzie miała jeszcze większą wartość w przyszłości. Pisałem też, że trzeba czasem przecierpieć koszty, żeby mieć z czegoś radość.

Trudno żeby namawiać innych do wykonywania zdjęć, kupowania zdjęć a samemu nie stosować się do tych zaleceń. My również mamy pamiątkę z podróży… oczywiście fotograficzną.

Kilka dni temu postanowiliśmy zrobić sobie wycieczkę, żeby zobaczyć jak wygląda morze. Ze względu na brak czasu – 1000 km jednego dnia.  Długo się zastanawiałem  czy brać ze sobą aparat, który będę musiał pilnować, który na plaży będzie przeszkadzał bo jest duży (małego nie mamy :( ) itd. Ostatecznie uznaliśmy, że trzeba zabrać, bo jak nie zabierzemy, to z pewnością doświadczymy inwazji kosmitów, uderzenia komety albo innego epokowego zjawiska, którego nie będziemy mogli uwiecznić i pokazać na blogu. Aparat przejechał 1000 km w torbie. Pogoda była fatalna. Padał deszcz i jak na złość kosmici nie wylądowali na A1.  Wróciliśmy późnym wieczorem i trochę mi było szkoda, że nie mam żadnego zdjęcia pamiątkowego z tej wycieczki a co za tym idzie nie mam czym podzielić się z Wami na blogu.

Nie wyobrażacie sobie, jak bardzo się ucieszyłem, kiedy dowiedziałem się, że wcale nie jest tak jak myślałem! Wczoraj przyszła pocztą wspaniała pamiątka z naszej podróży! Zadbali o to panowie z grudziądzkiej Straży Miejskiej. Przysłali mi zdjęcie, niestety czarno-białe, wykonane obiektywem 24mm z zamieszczonym exifem na wydruku, i wyszczególnionymi dodatkowymi szczegółami. Przy okazji dostaliśmy certyfikat i szeroką dokumentację związaną z wykonanym zdjęciem.  Do tej pory uśmiech nie schodzi mi z buzi, bo nie spodziewałem się, że nasze auto tak ładnie prezentuje się na zdjęciach w ruchu!!!

W zasadzie wszystko byłoby super. Jest pamiątka, w dodatku fotograficzna, tylko… no właśnie. Nie dość, że z obróbką to chyba panowie strażnicy mają na bakier, bo zupełnie nie podoba mi się konwersja do czarno-białego, to jeszcze przy okazji przysłali przekaz pocztowy na kwotę, która delikatnie mówiąc do małych nie należy… :evil:   Powiem Wam więcej! Panowie za nic mają sobie ustawę konsumencką, bo nie przewidują zwrotu pamiątki. Przecież przy każdej transakcji na odległość taka opcja jest dostępna? No cóż… nie pozostaje chyba nic innego jak wykonać stosowny przelew. Aha!!! W zamian za przelew oferują jeszcze jakieś punkty, chyba pay back… :brawo:   W sumie się cieszę bo jeszcze nigdy nie miałem takich punktów. Od czegoś trzeba zacząć.

Reasumując… Pamiątka jaka by nie była i jakich kosztów nie musielibyśmy ponieść w związku z tym – jest pamiątką. Ja jestem zadowolony… :evil:   Druga sprawa jest natomiast taka, że jeśli ktoś nadal twierdzi, że nasze usługi nie są tanie, to polecam pamiątki z Grudziądza. Wtedy docenicie jak bardzo zaniżone stawki ma jbrfoto. :green:

Pamiętajcie o pamiątkach z wakacji… tylko zadbajcie o to, aby niekoniecznie przychodziły do Was listem poleconym od wątpliwych specjalistów od fotografii ;)

Pozdrawiamy

p.s. Panów ze Straży Miejskiej z Grudziądza również ;)

GD Star Rating
loading...

bip bip

Lipiec 12, 2011

Daliśmy dźwięk, który ma świadczyć o tym, że nie zapomnieliśmy hasła do bloga. Pracujemy. Na blog brakuje czasu.

Jeżeli jesteście ciekawi na jakim etapie są prace przy Waszych zdjęciach – piszcie śmiało e-mail. Będziemy odpowiadać.  W sprawach ważnych będziemy odsyłać do kontaktu telefonicznego.

Do usłyszenia.

GD Star Rating
loading...