Dziś kontynuujemy poprzedni temat pod nieco innym kątem.

Dlaczego za taki sam zakres pracy jedni płacą mniej a inni więcej?

Częściowo na to pytanie już odpowiedzieliśmy poprzednio. Nie mamy stałego cennika, ale wszystkich w określonej sytuacji traktujemy jednakowo. Nie mniej jednak pewna płynność istnieje. Skąd się bierze?

1. Fotografujemy w różnych miejscach w Polsce. Często uroczystość na której pracujemy jest położona dość daleko od naszej bazy wypadowej. Niestety, są to koszty, które muszą być wkalkulowane w  całe przedsięwzięcie.

2. Nie będę ukrywał, że są terminy, które z założenia są promowane. Oczywiste jest, że o soboty w miesiącach czerwiec – październik mamy dziesiątki zapytań. Niestety, jak ktoś zaplanował uroczystość na najgorętszy czas, musi się liczyć z tym, że ciężko będzie negocjować rabaty. :) Osoby, którym nie udało się zarezerwować wszystkiego na lato i planują uroczystość w miesiącach listopad, grudzień, styczeń – marzec są u nas traktowane z góry promocyjnie. W kalendarzu jest wtedy nieco luźniej przez co możemy być łatwiejsi w negocjacjach. :) Podobnie rzecz się ma z uroczystościami, które odbywają się w dzień pracujący poniedziałek – piątek (a zdarzają się coraz częściej).

3. Różnice mogą również wynikać ze szczegółów – jakie albumy zostały wybrane, jaka będzie forma oddania prac.

Wszystko o czym napisałem jest ustalane przed podpisaniem umowy. Gwarantujemy, że poza tym co jest w umowie, nie ponosicie żadnych kosztów dodatkowych.

Jeszcze raz przypomnę, że każde zlecenie jest traktowane zupełnie indywidualnie i nie da się go podciągnąć pod jakiś schemat. Stąd różnice i chyba nie powinno to dziwić.

Temat trafia do działu FAQ. Wkrótce odpowiedzi na kolejne pytania. Kwestie finansowe uważam za zamknięte. :)

GD Star Rating
loading...

Leave a Reply

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :green: :brawo: :hmm: :sick: :swiety: :czerwona: :no: :oink: :ok: :blah: :facepalm: :foch: :hahaha: :old: